Partneři

JunkTown

Co je JUNKTOWN?

POSTAPOCALYPTIC OPEN AIR FESTIVAL 21. – 24. 6. 2018 RZ Bratronice Junktown je projekt stojící na mottu od „fanoušků pro fanoušky“. U jeho základů se sešel široký záběr organizátorů festivalů, koncertů, filmových přehlídek, larpů a všestranně kreativních nadšenců, které spojuje potřeba netradičních zážitků daleko za hranicí běžného vnímání pojmu „letní festival“. První ročník vyrostl v červenci 2015 na principu DIY, který dodnes, vrchovatě zalitý krví a potem, zůstává hlavní známkou Junktownu. Vybudovat nový, horší svět stojí nemalé úsilí a bez finanční, materiální a řemeslné pomoci fanoušků by to nikdy nebylo možné. Odměnou za jejich práci je několik dní nepopsatelné euforie uprostřed fantastických kulis postapokalyptického města.

Symbolic Open Air

Symbolic Open Air

GUTALAX v objetí replik lidských ostatků. Ve Třech Dvorech u Kolína 6.7.2018 od 20:20.

Třída

Úniková hra ZVLÁŠTNÍ ŠKOLA – případ zmizelých

Venku se zvolna probouzela příroda a příchod jara v podhorské Malé Lhotě oznamoval i zvuk řehtaček a říkanky malých koledníků. Dětí tu nežilo mnoho. Spousta obyvatel odsud zmizela hned po válce. Na malém pahorku stála budova školy, kde se kdysi proháněly dětí z vesnice. Část její střechy byla zřícená, omítka oprýskaná a zabedněná okna bránila náhodným kolemjdoucím, aby se podívali dovnitř...

Postava v mlze

Úniková hra DŮM SMUTKU – uteč hrobníkovi z lopaty

„Jmenuju se Adam. Adam Wurm. Máma na mě volala Adíku a výrostci ze sousedství za březovým hájem na mě křičej Červe. Wurm je totiž německy červ a navíc se živím jako hrobník. Dlouhá léta jsem bydlel v domku na kraji hřbitova, kterýmu se říkalo Dům smutku a ve kterým mi obec zařídila dílnu. Hned vedle byla obřadní síň, kde jsem občas tajně přejížděl rukou přes klávesy harmonia a otvíral víko rakve, abych se podíval jestli jsou nebožtíci opravdu mrtví, nebo jestli to je jenom jako. S lidma jsem se moc nebavil, teda když nepočítám ty, co jsem pohřbíval. Jenže ty už se nezmohli ani na slovo. No jo, na kopání hrobů jsem jim dobrej, ale jinak se mi radši vyhnou. Že smrdím krchovem, kouká mi smrt z očí a tak.”